بازاریابی

آموزش افزایش بازديد سایت با ۶ روش ساده

بازدید، جریان هر سایت است. هرچقدر که بر روی سایت و امکانات آن هزینه کنید؛ تا زمانی که بازدید قابل‌توجهی جذب آن نشود، نمی‎توان ارزش خاصی به سایت شما داد. افزایش بازدید سایت یکی از مهم‎ترین اهدافی است که بایستی واقع‎گرایانه و هوشمندانه انجام شود.

روش‎های کم‎هزینه افزایش بازدید سایت با بازدهی بالا

اکنون که با ضرورت میزان بازدید در سایت برای تداوم کسب‎وکار خود آشنا شده‎اید؛ بهتر است از ترفندهای افزایش بازدید سایت زیر برای گسترده کردن دامنه مخاطبین خود استفاده کنید.

۱. محتوا پادشاه است

افزایش ترافیک سایت با ۶ روش ساده

شاید این روش یک شبِ موجب افزایش بازدید سایت شما نشود اما محتوا، مهم‎ترین روش جذب بازدید است. یک کمپین استراتژی محتوا مناسب به خوبی می‎تواند ذره‎ذره، موجب افزایش محبوبیت و اعتبار سایت شما شود. در حالی که در گذشته، تمرکز بر روی کلمات کلیدی بوده تا بتوان در نتایج گوگل به خوبی دیده شد؛ با وجود اهمیت مسئله سئو، اکنون، گوگل و کاربر، به کیفیت محتوا اهمیت بیشتری می‎دهد. در حضور رقبای بی‎پایان در هر موضوع تجاری، اعتبار و کیفیت کاری، برگ برنده هر کسب‎وکار است.

محتوای با کیفیت، توانایی به اشتراک‌گذاری بیشتری دارد که این، بک‎لینک‏‎های بیشتری را برای شما به دنبال خواهد داشت. بک لینک بیشتر علاوه بر دیده شدن، موجب بهبود رتبه سئو سایت می‎شود.

صفحه اول نتایج گوگل، جریان ۹۲ درصد ورود کاربران به سایت‎ها از موتورهای جستجو را تشکیل می‎دهند و هرچقدر در رتبه سئو سایت خود تنزل پیدا کنید؛ شانس کم‌تری برای دیده شدن خواهید داشت.

۲. اجتماعی باشید

فعال بودن در شبکه‎های اجتماعی یکی از بهترین راه‎ها برای ارتباط و آشنایی با مخاطب است. با توجه به ماهیت هر کسب‎وکار، ممکن است نیاز باشد در شبکه‏‎های اجتماعی متفاوتی حضور داشته و با قشر مختلفی در ارتباط باشید.  با این حال حضور شما در  پلتفرم‎های ارتباطی این موضوع را به مخاطب تلقی می‎کند که حضور دارید و برای پاسخ‎گویی به مشکلات و نیازهای آن‎ها، آماده هستید. لینکدین ابزار مناسبی برای همکاری با حرفه‎ای‎ها است و بستری مانند اینستاگرام نیز حضور اجتماعی خوبی دارد.

۳. بهینه‎سازی برای موبایل

در سال ۲۰۱۵، گوگل اعلام کرده که میزان جستجو‎های صورت گرفته از موبایل برای اولین بار، از میزان دریافت شده از دسکتاپ پیشی گرفته و این روند رو به پیشرفت است. با هوشمند شدن تلفن‎ها، کاربران بسیاری به محتوا از طریق این وسایل الکتریکی دسترسی پیدا می‌کنند و با توجه به بازاری که در این بستر وجود دارد؛ توصیه می‎شود تا سایت خود را برای پلتفرم موبایل بهینه و سازگار نمایید. گزینه‌هایی مانند طراحی واکنش گرا و مناسب بودن المان‌های صفحه برای موبایل بایستی در نظر گرفته شود. بهینه بودن سایت برای موبایل در افزایش بازدید سایت تأثیر دارد چرا که گوگل این ویژگی را یک عامل مثبت در رتبه سایت می‎داند و در آینده، سخت‎گیری‎های بیشتری بر این مسئله خواهد داشت.

علاوه بر مسئله سئو، بهینه بودن سایت برای بستر موبایل، در کسب رضایت شخصی کاربران و تسهیل تجربه کاربری آن‎ها تأثیر دارد. ۸۹ درصد کاربران موبایلی، سایت‌های سازگار با بستر موبایل را به دیگران پیشنهاد می‎دهند و این مسئله بر بازدید سایت شما تأثیر بالایی می‌گذارد.


حتما بخوانید: چگونه کسب و کار مرتبط با مهارت‎ها و علایق خود را شروع کنیم؟


۴. بهینه‌سازی برای سرعت

افزایش ترافیک سایت با ۶ روش ساده

موضوع دیگری که در رتبه سایت در موتورهای جستجو تأثیر دارد؛ سرعت است. سرعت علاوه بر سئو، رفتار یک کاربر حین بازدید از سایت را نیز تغییر می‌دهد. بخش قابل‌توجهی از کاربران، در صورت بالا نیامدن سایت پس از ۳ ثانیه، پنجره را می‌بندد و با هر ثانیه، کاربران بیشتری از سایت خارج می‌شود. بهینه‌سازی سرعت در بارگذاری برای افزایش بازدید سایت ضروری است. تصاویر بیشترین حجم یک صفحه اینترنتی را دربر می‎گیرند و فشرده‌سازی آن‌ها می‌تواند موجب کاهش اندازه یک صفحه اینترنتی شود. عواملی دیگری مانند کیفیت میزبانی، اسکریپت‎های جانبی و موارد دیگر نیز باید بررسی شود.

۵. بازاریابی ایمیلی

در دست داشتن فهرستی از نشانی ایمیل مخاطبین ، همواره به نفع شما خواهد بود. باوجود حجم عظیمی از ایمیل‎های هرز و گذشت زمان از دوران بازاریابی ایمیلی، دسترسی به مخاطب از طریق ایمیل، همچنان یک روش مؤثر در افزایش بازدید سایت است.

در کنار تلاش برای دستیابی به مخاطبین جدید، می‎توان افزایش بازدید سایت را با مراجعه به مخاطبین قدیمی تجربه کرد. ممکن است کاربرانی داشته باشید که پس از مدتی حضور، وب‌سایت شما را فراموش کرده‌اند و ارسال ایمیل با یک محتوایِ ویژه می‌تواند موجب یادآوری حضور شما به آن‌ها شود.

دسترسی به پایگاه‌های داده ایمیل با کاربران مرتبط با کسب‌وکار شما نیز روش دیگری برای رسیدن به افراد بیش‌تر است. تنها موضوعی که باید در نظر بگیرید این است که محتوای ارسالی باید آن‌قدر برای کاربران جذاب باشد که بتواند موجب ایجاد رغبت در آن‎ها شود. این کار را می‌توان با یک محصول ویژه، یک خدمت رایگان یا یک تخفیف جذاب به‎ دست آورد.

مدیریت خبرنامه ایمیلی سخت است و بهتر است ابزارهای ارسال جمعی حرفه‌ای برای این کار استفاده نمایید. طراحی جذاب ایمیل و اطمینان از این که ایمیل ارسالی به عنوان اسپم، توسط سرویس‌های ایمیل، مسدود نشود؛ اهمیت دارد.


حتما بخوانیدکارآفرینان موفق در صورت از دست دادن کسب‌وکارشان چه می‌کردند؟


۶. پرداخت به ازای کلیک و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

افزایش ترافیک سایت با ۶ روش ساده

جستجوی طبیعی کاربران، قطعاً بازگشت سرمایه بهتری برای شما در طولانی‌مدت خواهد داشت. با این حال، تبلیغات یا جستجوی پرداختی نیز می‎تواند روشی سریع و سوددِ باشد؛ اگر هدفمند انجام شود. راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی یا کلیکی به‌صورت پرداخت به ازای کلیک در شبکه‌های تبلیغاتی، روش مفیدی برای جذب ترافیک و افزایش بازدید سایت است.

کمپین‌های PPC (پرداخت به ازای کلیک)، هزینه‌بر است. از‎این‎رو مطمئن شوید که هزینه خود را به درستی و هدفمند خرج می‌کنید. بهتر است پیش از شروع این کمپین در مورد هزینه‌ها، بازارهای در دسترس، محتوای تبلیغات و شانس بازگشت سرمایه، تحقیق کنید تا به بیشتری بازدهی با کم‌ترین هزینه برسید. حضور تبلیغی در شبکه‌های اجتماعی نیز مؤثر است. در این شبکه‌ها به‌طور مستقیم با کاربران در ارتباط هستید و با یک حرکت صحیح می‎توانید، نگاه مخاطب را به سوی خود جذب کنید.

کلام آخر

شروع و راه‌اندازی یک کسب‌وکار هیچ وقت به این شکل آسان نبوده اما از طرفی دیگر، حفظ و رشد کسب‌وکار تا این حد سخت نشده است. در رقابت شدیدی که در موضوعات مختلف در فضای اینترنت در جریان است؛ جلب نگاه کاربر می‎تواند سخت باشد. شبکه‌های اجتماعی، سئو، تجربه کاربری، بازاریابی ایمیلی، محتوا و تبلیغات، مواردی است که برای افزایش بازدید سایت نیاز دارید.

برچسب ها

eheydari

نویسنده و کارشناس تولید محتوا، علاقه‎مند به کسب‎وکار اینترنتی، بازاریابی و کمک به کارآفرینان ایرانی برای توسعه وب فارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن