شخصیت پولسازکسب و کارموفقیت

باید از این افراد دوری کنید

گاهی اوقات باید از این افرادی دوری کنید

زندگی روزمره ما قطعا با سپری کردن اوقات با افرادی که در کنار ما هستن میگذره و نقش میگیره در این حوالی کسانی هم هستند که فقط به دلیل داشتن منافع خودشون شما رو یاری میکنند یا به دلایلی قصد ضربه زدن به شما نزدیکتون شدن ، به همین دلیل باید از این افراد دوری کنید و در مورد افراد اطراف خودتون دقت کافی داشته باشید چون شدیدا رو شما اثر خواهند گذاشت.

البته بعضی این افراد شاید واقعا قصد تخریب یا صدمه زدن به شما رو نداشته باشند اما به دلایلی که خواهم گفت در حال تخریب شما می باشند و اگر نتونید ازشون دوری کنید روی شما هم اثر میزاره یا اگر هم دچار مشکل باشید نمیتونید خودتونو اصلاح کنید.

افرادی که در مواقع لازم کنارتان نیستند

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که در مواقعی که نیاز به بودن کسی در کنار خودتون میکنید ولی اون فرد به هر دلیلی از شما دوری میکنه درسته ؟ اینطور گفتم چون خودم این افرادو زیاد دیدم و واقعا نمیشه اسمشون رو دوست یا همراه گذاشت . فقط میشه برای چند لحظه سلام و احوال پرسی کرد و بعد به راه خودمون ادامه داد . خب این افراد چطورین؟ میگم بهتون.

این افراد در مواقعی که خواهان رفع نیاز های خودشون هستند یا فرد دیگری رو جز شما پیدا نکردند ، اطرافتون پیداشون میشه و خیلی جالبه به محض اینکه شما رو جایی دیدن اکثرا این جمله رو بهتون میگن : ” هی کجایی پیدات نیست” یا “چرا زنگ نمیزنی داری از ما دوری میکنی؟ یا به طور شدیدی با شما مهربون میشند و محبت می کنند و شروع به حرف های مهندسی شده ای که یاد بلد هستند میزنن و فکر میکنن زرنگ هستن در چنین شرایطی شما باید خیلی سریع متوجه این گونه رفتار شوید سپس به طور محترمانه ای همراهی رو قطع کنید !

 

افرادی که به شما باور ندارند

اینگونه افراد قطعا فقط به دلایل وقت گذروندن یا صرفا باز هم رفع نیاز های خودشون شما رو همراهی میکنند و شاید خیلی هم مهربون به نظر بیان اما در واقع اینطور نیست چون شما به این افراد اعتماد میکنید و بحث های رو رد و بدل میکنید که شاید در مورد کسب و کار خودتون باشه و این افراد چون به شما باور ندارند یا به هر نحوی در کسب و کار خودشون موفق نبودند به همین دلیل شما رو هم پیشمون میکنند و سریع با دلایلی که به نظرشون منطقی هست باعث سرد شدن شما میشن. پس از این اطراف سریعتر دوری کنید تا به شما صدمه نزدند.

 

افرادی که محدود هستند

این جمله به یاد داشته باشید : هیچ محدودیتی در کار نیست ، موفقیت در انتظار شماست

اما افرادی که محدود هستند در واقع طرز فکر و ذهن آنها محدود شده و برای خودشون یک منطقه محدود درست کردن و به هیچ وجه تمایلی به تغییر کردن نداردن و همچنین موقعی که شما با این افراد همنشینی کنید ، سعی میکنند شما رو هم به این منطقه محدود بکشند و به نوعی همسایه خودشون کنند . این افراد به دلیل داشتن ذهن محدود هیچ خلاقیت مثبتی در زندگی ندارند و با هیچ دلیل و منطقی که اثبات شده حاظر به پذیرفتن طرز فکر شما نیستند.

 

گاهی اوقات باید از این افرادی دوری کنید
گاهی اوقات باید از این افرادی دوری کنید

باید از این افراد دوری کنید

 

افرادی که شما رو مسخره میکنند

این افراد به دلایل مختلفی از جمله کمبود شخصیتی یا کمبود محبت و به نوعی داشتن تفکرات بسیار بچگانه و منفی شما رو تحت تاثیر قرار میدهند و در آخر هم بهتون میگن ” ای بابا جنبه داشته باش ” یا ” بی جنبه نباش چیزی نبود ” سعی دارند شما رو راضی نگه دارند ، شاید هم واقعا در وجودشون هیچ قصدی نداشته باشند اما به دلیل داشتن چنین شخصیتی دچار ناراحتی ، افسردگی و  کمبود اعتماد به نفس در شما خواهند شد.

 

افرادی به کار یا مکان های منفی دعوتتان میکنند

کسانی هم در اطراف شما هستند که مدام در حال خوش گذرونی هستند و هیچ هدفی برای آینده و تصمیمی برای اون ندارند . این افراد به نوعی اصلا نه وقت میشناسند نه موقعیتی و پیوسته شما رو تشویق میکنند که به تفریح با خودشون بپردازید و ارزشی برای خواسته های شما قائل نیستند.

متاسفانه این افراد با آوردن دلیل های گوناگون سعی در راضی کردن شما به انجام کاری که خودشون تمایل داشته باشند میکنند و خود به خود به موقعی میرسید که دیگه اختیاری از خودتون نخواهید داشت و از ترس ناراحت شدن طرف مقابلتون تصمیم به قبول درخواستش میگیرید و در نهایت غرق خواهید شد.

 

افرادی که مدام از مشکلات و درگیری ها صحبت میکنند

این افراد بدترین دسته از افرادی که باید از آنها دوری کنید هستند ، واقعا این افراد به نظر من مزاحم هایی بیش نیستند. و اصلا هیچ توجیهی نداره که بشه با این افراد وقت زیاد یا حتی کمی گذروند . این دسته از افراد مدام از مشکلات خانوادگی ، سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی صحبت میکنند . در نهایت روحیه شما رو هرچند که دست خود شما هم نباشه تضعیف میکنند و اینجاس که به طور ناخودآگاهی افسردگی به سراغتون میارند.

آگاه باشید ! بعضی مواقع هست که به صلاح خود ما هست که حرف ها و برخی از اخبار ها رو اصلا نشنیده و ندیده باشیم ، اما متاسفانه دقیقا همین افراد هستند که این موارد رو در گوش ما زمزمه میکنند.

 

در کل به یاد داشته باشید و هوشیار باشید که شخصیت و افکاری که در محدوده شما هستند در نهایت شخصیت و افکار شما رو تشکیل میدهند هرچند که شما تمایلی نداشته باشید اما واقعا به طور ناخودآگاه بعد از مدتی این پدیده رو مشاهده میکنید که شما هم مثل این افراد شدید . برای موفقیت و داشتن یک شخصیت حرفه ای نیاز به دوستان موفق و حرفه ای نیز هست.

 

متشکرم ، علیرضا میرزابگی

برچسب ها

علیرضا میرزابگی

عليرضا ميرزابگي هستم ، كارشناسي رشته فناوري اطلاعات ، علاقه شديد به كار آفريني و كسب و كار و توسعه فناوري دارم و دوست دارم اطلاعات و تجربياتم خودم رو در بين شما دوستان نيز در اشتراك بزارم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن