مدیریت و رهبری

کارآفرینان موفق در صورت از دست دادن کسب‌وکارشان چه می‌کردند؟

همه ما در طی اهداف و رویاهای خود حرکت می‌کنیم. اگر تمامی این تلاش‌ها را یک‌باره از دست بدهیم، برای شروع از نوع چه خواهیم کرد؟ کارآفرینان موفق جهانی به این سوال پاسخ داده‌اند و گفته‌اند که اگر کسب‌وکار موفق خود را از دست می‌دادند؛ در زندگی جدیدشان چه می‌کردند. این پاسخ‌ها می‌تواند برای شما الهام بخش و مشوق باشد.

زندگی دوم کارآفرینان موفق در صورت از دست دادن کسب‎‌وکارشان


حتما بخوانید:  استراتژی و تاکتیک | نحوه استفاده از هرکدام در کسب‌وکار


کارآفرینان موفق در صورت از دست دادن موفقیت‌هایشان چه می‌کردند؟

مارک کیوبن

فروش در روز و گارسونی در شب

اگر زندگی‌نامه مارک کیوبن را خوانده باشید؛ حتما می‌دانستید که او تا 25 سالگی در فروشگاه خود کار می‌کرده است. مارک کیوبن گفته که در صورت نیاز به شروع مجدد، شب‌ها به گارسونی می‌پرداخته و روزها در یک کار فروش شرکت می‌کرده تا بتواند به اهداف خود برسد.

کارآفرینان موفق در صورت از دست دادن موفقیت‌هایشان چه می‌کردند؟

بیل گیتس

هوش مصنوعی

در یک ملاقاتی که گیتس با وارن بافت داشت، موسس ماکروسافت عنوان کرد که اگر وارد دنیای ماکروسافت نمی‎‎شد، به هوش مصنوعی روی می‎آورد. بیل گیتس، هوش مصنوعی را پرعمق و با اهمیت می‎داند. وی تاثیرات هوش مصنوعی بر زندگی ما را قابل توجه دانسته و می‎گوید که هر موضوعی که با هوش مصنوعی در ارتباط باشد؛ می‎تواند به آن به عنوان یک شغل و حرفه مهم نگاه کرد.

کارآفرینان موفق در صورت از دست دادن موفقیت‌هایشان چه می‌کردند؟

وارن بافت

بازهم سرمایه‌گذار

در طی ملاقاتی که در بالا ذکر کردیم؛ وارن بافت، این کارآفرین موفق و میلیاردر، گفت که ممکن است در صورت از دست دادن همه چیز، مجددا به کار سرمایه‎گذاری بازگردد. آقای بافت توضیح داد که وی به خوبی از این کار در دهه 20، 30 و تا کنون که 86 سال سن دارد، لذت برده است و در شرایط دیگر نیز به این کار روی می‎آورد. چرا که ممکن است در شغل‎های دیگر شکست بخورد.


حتما بخوانیداسترس در کارآفرینی و عوامل و نحوه مدیریت آن در کسب‎وکار


باربارا کرکوران

پیشخدمتی!

شاید برایتان عجیب باشد اما باربارا کرکوران که او را با برنامه “Shark Tank” می‎‏شناسیم، گفته است که در صورت از دست دادن کسب و کار و تجربه خود، به کار پیشخدمتی باز می‎گردد. کراکوران توضیح می‎دهد که کار پیشخدمتی بیش از هرکار دیگری به شما تجربه می‎دهد و در این کار، چیزهایی برای یادگرفتن وجود دارد که در کم‎تر کاری می‎توان آن را یافت. از نظر وی، از مزیت‎های پیشخدمتی این است که برای خود یک محدوده مشخص دارید. در واقع یک مسئولیت و یک میز غذاخوری در اختیار شما قرار دارد و حساب‎وکتاب، دست خودتان هست. این گونه است که در مورد میزان شکر استفاده شده یا سس بکار رفته نیز ریزبین می‎شوید.

کارآفرینان موفق در صورت از دست دادن موفقیت‌هایشان چه می‌کردند؟

ریچارد برانسون

بازگشت به دفترچه ایده‌ها

شخصی که رویاهایش خارج از کره زمین قرار دارد و اهدافی را در زمینه هوافضا گسترش می‎دهد؛ قطعا ایده‎های بی‎شماری را در چنته دارد که در صورت شکست در یکی، برگی دیگر را برای ادامه بازی داشته باشد. ریچارد برانسون، این کارآفرین موفق با مجموعه کسب‎وکارهای سودده، در کتاب خود نوشته است که در صورت از دست دادن موفقیت‎هایش، دوباره به نوشته‎ها و دفترچه یادداشت ایده‎هایش بازخواهد گشت و بر یک ایده مناسب دیگر کار خواهد کرد.

برچسب ها

eheydari

نویسنده و کارشناس تولید محتوا، علاقه‎مند به کسب‎وکار اینترنتی، بازاریابی و کمک به کارآفرینان ایرانی برای توسعه وب فارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن