کسب و کارموفقیت

عوامل فکر کردن و حساسیت بی مورد

طوری که بی مورد فکر می کنید و اهمیت می دهید !

خوشحالم که در حضور شما دوستان عزیز هستم . در این مطلب قصد دارم در مورد عوامل فکر کردن و حساسیت بی مورد که باعث تداخل در روند کاری روزانه میشه براتون مطلبی رو ارائه بدم که عموما شامل چهار مورد میشه . امیدوارم و مطمئن هستم که تصمیم گرفتید با اشتیاق کامل این مطلب رو مطالعه کنید پس بیاید ببینیم قضیه چی هست دقیقا !

 

عوامل فکر کردن و حساسیت بی مورد

اول از همه از خودتون بپرسید من امروز بیشتر به چه چیز هایی فکر کردم و اهمیت دادم ؟ . به طور کلی موارد زیادی در طول یک روز کامل توجه ما رو جلب میکنن و ما بهشون اهمین میدیم یا فکر میکنیم که من این چهار موارد رو این طور دسته بندی میکنم:

  1. روابط عاطفی و دوستانه
  2. اقتصادی و سیاسی
  3. اهمیت دیدگاه دیگران
  4. نگرانی از آینده

و هم چنین موارد زیاد دیگری هم امکان داره جز این دسته قرار بگیره که ترجیح دادم در این مطلب مختصر اما واضح توضیح بدم و همچنین شما رو آگاه کنم که واقعا باید چطور فکر کنید و به نوعی تصمیم بگیرید و به ضمیر ناخودآگاه خودتون دستور بدید.

عوامل فکر کردن و حساسیت بی مورد
عوامل فکر کردن و حساسیت بی مورد

افکار روابط عاطفی و دوستانه

ما انسان ها از لحظه خلق شدن تا به الان درگیر این احساسات هستیم و این یک احساس معمول و عادی هست ولی این مورد تا جایی عادی هست که دیگه با مسائل کسب و کار و حرفه خودمون دخالت پیدا نکنه . متاسفانه جدیدا به دلایل بسیار زیادی این مورد رو با کسب و کار خودمون ترکیب میکنیم و در فراز نشیب های این روابط باعث آسیب رسیدن به ما میشه و از اون طرفی که هیچ دانشی نداریم که راه حل این مورد چی هست  راحت ترین راه ممکن یعنی “ افسردگی و بی حوصلگی ” رو پیش میگیریم و توقع داریم که آره باید هم همه چی رو به راه باشه و پیش بره.

در حالی که این طرز تفکر فقط و فقط به خاطر تبنل شدن ذهن ما اتفاق میوفته ، به این منظور که ما اصلا تلاشی نمیکنیم که راه بهتر و اصولی تری دقیقا تضاد با دو مورد ذکر شده یعنی ” خوشحالی و جنب و جوش ” رو انتخاب کنیم و فقط میگیم که میگذره ، قسمت همینه یا جمله ای مثل چرا این وضعیت تموم نمیشه رو میگیم اما باز فقط حرف میزنیم و به همون روند رفتارمون ادامه میدیم.

ولی در اینجا باید به شما بگم که سخت در اشتباه هستید و سریعا باید از این افکار دوری کرده و دست به کار ها یا مواردی که خوشحالتون میکنه بزنید ، برای مثال : ملاقات با دوستان مثبت گرا ، پیاده روی و سفر ، انجام ورزش ، گوش کردن با صحبت ها یا مطالب مثبت و تصمیم واقعی برای انجام دستورات . توجه کنید تصمیم واقعی برای انجام !! درسته ! چون در غیر این صورت شما فقط شنونده هستید و این هیچ دردی رو دوا نمیکنه.

 

افکار اقصادی و سیاسی

در این مورد توصیه میکنم تا جایی که مربوط به شما میشه و باعث پیشرفت در کسب و کار شما میشه مطالعه کنید و برای خودتون حد و مرزی قائل بشید . درسته که سخته که از عادت های بد خودتون دست بردارید اما همون طور که در مطلب ” چرا عادت های بد را ترک نمی کنیم؟ ” گفتم شما باید تلاش کنید و در خودتون تغییر ایجاد کنید . در غیر این صورت باعث میشه به خودتون ضرر بزنید . چون در هر صورت مسائلی و مطالبی هست که اصلا نیازی نیست که فکرمون رو درگیر کنیم یا این اطلاعات مزاحم رو وارد ذهنمون کنیم ، پس تصمیم بگیرید راه ورودی این اطلاعات رو ببندید.

 

اهمیت دیدگاه دیگران

من خودم در یک مقطعی خیلی به نظراتی که راجب خودم میشد اهمیت میدادم ، این مسائله تا جایی پیش رفته بود که حتی در مورد راه رفتن خودم هم فکر میکردم دیگران چطور فکر میکنن و این مسئله به جایی رسید که بلاخره متوجه شدم که همه این مسائل فقط از دید من مهم بوده و تصور میکردم برای دیگران هم اهمیت داره .

اما روی دیگر این طرز فکر در مورد کسب و کار باعث میشه ما مدام فکر میکنیم که اگر این کار رو انجام بدیم بقیه چی میگن ؟ اگر این کار رو نکنیم چطور؟ و همین مورد به قدری ادامه پیدا میکنه تا یا ما از انجام اون کار پشیمون میشیم یا انجام میدیم اما پر از اشتباه و خطا بوده در صورتی که اگر به این موارد فکر نمیکردیم شاید کاری که انجام ندادیم بهترین کار بود یا اون کار رو میتونستیم واقعا خیلی بهتر انجام بدیم اما نتونستیم و خودمون رو باز سرزنش میکنیم.

به توصیه من شما در مورد دیدگاه یا انتقاد دیگران فقط و فقط باید شنونده باشید و اگر هم که نیاز به تجزیه تحلیل نظرات داشتید باید مطلع باشید که اون فرد در چه سطح و مقطعی قرار داره یا دیدگاهش کارشناسی و دقیق بوده یا نه و فقط هر طور که خودش دوست داشته برداشت کرده و اون دیدگاه رو انتقال داده. و در آخر این مورد شما باید اول به خودتون مطمئن باشید و به قدلی اعتقاد و باور داشته باشید تا بتونید در مقابل این موارد مقاومت نشون بدید و درست تصمیم بگیرید . پس ! اول لازمه به خودتون باور و ایمان داشته باشید.

 

نگرانی از آینده

هیچ چیزی در آینده اگر شما نخواهید اتفاق نخواهد افتاد و این مسائل که به اسم پیش گویی و تالع بینی مد شده به نظر من خیلی پوچ و بی اعتبار هست . چون لازمه بگم شما دقیقا همون شخصیت و واقعیتی رو در آینده تجربه میکنید که اغلب بهش فکر میکنید و این قانون هیچ طوری نقص نشده و نخواهد شد . من اینو شخصا به شما قول میدم که اینطور بشه ، فقط کافیه شما از همین لحظه همینطور فکر کنید ! میدونید چرا؟

خب بزارید براتون کامل بگم ! شما اگر مدام به فکر آینده و اتفاقات باشید چه در صورتی مثبت فکر میکنید چه منفی کارهایی که شما رو به اون سمت میبره انجام مدید و بر اساس قانون سوم نیوتن که گفته برای هر عملی عکس و العملی هست در جهت مخالف آن اتفاق میوفته به این صورت که اگر شما به افکار و نتایج منفی فکر کنید قطعا به همون نتایج و اتفاقات خواهید رسید و اگر مثبت فکر کنید نیز قطعا به نتایج مثبت میرسید ! پس هز آینده خوبی که میخواهید همین الان خوب و عالی عمل کنید !

 

در انتها بازم خوشحالم که بتونم اطلاعاتم رو با شما عزیزان در اشتراک بزارم و به پیشرفت و آینده ی عالی و زندگی پر از نشاط و انگیزه که قطعا میدونم بهش میرسید کمکی میکنم.

 

متشکرم ، علیرضا میرزابگی

برچسب ها

علیرضا میرزابگی

عليرضا ميرزابگي هستم ، كارشناسي رشته فناوري اطلاعات ، علاقه شديد به كار آفريني و كسب و كار و توسعه فناوري دارم و دوست دارم اطلاعات و تجربياتم خودم رو در بين شما دوستان نيز در اشتراك بزارم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن