شخصیت پولسازموفقیت

نحوه گفتگو با دیگران برای متقاعد کردن آن‎ها

گفتگو با دیگران برای متقاعد کردن آن‎ها همواره نمی‎تواند باب میل ما پیش رود. آنچه در ذهن ما می‎چرخد، ممکن است در افکار فرد مقابل بیگانه باشد. ممکن است از دایره لغاتی استفاده کنید که تاثیر خوبی برای همسو کردن شخص نداشته و در این جا است که باید با کلماتی که برای متقاعد کردن جواب می‎دهند؛ آشنا شوید.


حتما بخوانید: چگونه کسب و کار مرتبط با مهارت‎ها و علایق خود را شروع کنیم؟


کلمات مناسب برای گفتگو با دیگران

آدم‎ها از یک دیگر متفاوت هستند و این یعنی که به سختی می‎توانید افرادی را پیدا کنید که با شما در بسیاری از مسائل، یکدل و هم‎نگرش باشند. در نتیجه ممکن است سختار کلمات زایده دنیای ذهنی ما برای دیگران بیگانه باشد. در گفتگو با دیگران، در زمانی که قصد داریم یک سری اطلاعات یا حرف‎ها را به دیگری برسانیم؛ آن جور که خود این موضوع را درک می‎کنیم؛ پیام را انتقال می‎دهیم. در این موقعیت، به ساختار درک ذهنی طرف مقابل توجه نمی‎کنیم و از این رو ممکن است کلمات ما با وجود قانع کننده بودن برای خود، برای فرد مقابل، ناشناخته باشند و آن طور که ما می‎خواهیم، جواب ندهند.

پس، اگر می‎خواهید با نحوه گفتگو با دیگران برای متقاعد کردن آن‎ها آشنا شوید؛ ابتدا ببینید که این افراد، چگونه پیام خود را بیان می‎کنند و چگونه یک موضوع را به شما انتقال می‎دهند. این افراد در گفتگو با شما به چه روش قصد ترجمه یک موضوع را دارند؟ نحوه گفتگو دیگران با شما، کلید ارتباط‎تان با آن‎ها است.

برای مثال، در گفتگو با دو فرد مختلف، یکی بیشتر به سنت‎ها، اعتقادات، سرنوشت و مسائل این چنین می‎پردازد. در حالی که دیگری ممکن است بیشتر تمایل به استدلال رقمی و منطقی داشته باشد. یکی به تجارت رجوع می‎کند و دیگران تحقیقات را مرجع می‎داند.

این جا، این اتفاق افتاده که هر فرد به زبان خود، آن چه را که دوست دارد بشنود؛ بیان می‎کند. و شما نیز باید با کلمات بکار رفته در گفتار هر فرد آشنا شده و از آن‎ها برای گفتگو با وی و متقاعد کردن آن، استفاده کنید.

برچسب ها

eheydari

نویسنده و کارشناس تولید محتوا، علاقه‎مند به کسب‎وکار اینترنتی، بازاریابی و کمک به کارآفرینان ایرانی برای توسعه وب فارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن