آموزش مالی

چیزهایی که باید در مورد میلیونر شدن بدانید

میلیونر شدن برای بسیاری از ما یک رویا یا هدف است. اما در کنار مزیت‎هایی که این ثروت‎اندوزی برایمان دارد؛ میلیونر بودن می‎تواند مشقت، مسئولیت‎ها و نیازهایی را به وجود آورد. اگر رویایی میلیونر شدن را در سر دارید؛ بهتر است با پیامدها و نیازهای در صورت دستیابی به این هدف نیز آشنا شوید.

نکاتی که باید درمورد میلیونر شدن بدانید

گاهی کلمه میلیونر شدن برای برخی یک رویایی دست نیافتنی است. این افراد و تمامی آن‎هایی که تا کنون تجربه ثروت میلیونی یا بیشتر از آن را تجربه نکرده‎اند؛ در یک نگاه بسته، تنها به مزیت‎های این شرایط زندگی نگاه می‎کنند اما باید بدانیم که میلیونر شدن و هر نوع ثروت‎اندوزی می‎تواند زحمات و نیازهایی را به وجود آورد. زحماتی که یک، در مسیر رسیدن به رقم میلیونی و دو، در زمان میلیونری زندگی کردن، در مقابل ما قرار خواهد گرفت.

این معنای خروج از رویای میلیونر شدن نیست. با وجود زحماتی که در صورت تلاش برای کسب ثروت در پیش روی شما قرار می‎گیرد. در نهایت، این مسیر می‎تواند جذاب باشد که این را باید در کنار کار سخت و توانایی تلاش در هر شرایطی را متصور شد. اگر عزم جزمی برای میلیونر شدن دارید یا در آستانه رسیدن به ثروت بالا هستید؛ بهتر است ۵ نکته اصلی در زندگی یک میلیونر را درک کنید. مواردی که نه میلیونرها و دیگر افراد به شما نمی‎گویند و در صورت عدم آگاهی از آن‎ها، حتی در صورت رسیدن به ثروت میلیاردی، می‎تواند شما را به عقب برگرداند.


حتما بخوانید۲۱ عادت بد که باید پیش از ۳۰ سالگی ترک کنید


شما باید در مورد دخل و خرج خود ریزبین باشید

بسیاری به یک فرد میلیونر را از ابتدای زندگی تا ابد، ثروتمند تصور فکر می‎کنند. والدین سرمایه‎دار یا یک موقعیت اجتماعی مناسب او را به این وضع کشانده و قرار است تا آخر عمر، وی را در این شرایط فاخر نگه دارد. یک ثروتمندزاده، حتی با ثروت فراوان توانایی سقوط را دارد. در واقع کلید رسیدن به ثروت و ماندن در آن، در ورودی‎های کوچک و خروجی‎های ریزی است که در لحظه ورود و خروج برای ما اهمیت ندارند اما با گذشت زمان، می‎توانند نحوه میلیونر شدن را به ما آموزش دهند. تا زمانی که بر ورودی و خروجی زندگی خود تسلطی نداشته باشید؛ نمی‎توانید ظرفیت بیشتری برای ثروت بالاتر را تحمل کنید. در مورد تومان‎‎هایی که خرج می‎کنید و بدست می‎آورید، ریزبین باشید.

میلیونر شدن می‎تواند خسته‎کننده باشد

بسیاری از میلیونرها به این دلیل به ثروت دست یافته‎اند که فرصت‎های شادی و هیجان بسیاری را از دست داده و فشار بسیاری را بر خود تحمیل کرده‎اند. از دست دادن تعطیلات‎ها و با خانواده بودن، سرگرمی‎های ساده آخر هفته‎ای، بودن در کنار دوستان و شادی‎های دیگری که می‎تواند بسیار محدود شده یا از زندگی ما حذف بشوند. در راه کسب ثروت ممکن است ایثارهای بسیاری از سوی شما طلبیده شود که اگر این طریقه درست و معتدل باشد؛ باید آن‎ها را به جان بخرید. این مسیر می‎تواند بر زندگی اجتماعی شما نیز تاثیر گذاشته و دید دیگران به شما را نیز تغییر دهد.

میلیونرها فقط یک کار ندارند

بسیاری از افراد میلیونر درک کرده‎اند که تنها یک منبع مالی مانند کار روزمره و سازمانی، نمی‎تواند در رسیدن به هدف‎هایشان، کافی باشد. پس ممکن است به محل درآمدهای جانبی روی آورند. ممکن این ترفند برای شما نیز مناسب باشد و شاید بهتر است به کارهایی مانند فروش، آزادکاری و… نیز روی بیاورید.

در واقع داشتن چند منبع درآمد معقولانه می‎تواند به شما کمک کند.

ممکن است وسوسه شوید که میلیونر شدن را کنار بگذارید

وسوسه و تردیدهایی در مسیر میلیونر شدن به سراغ ما می‎آید که می‎تواند زیان‎بار باشد. ممکن است این تلاش‎ها را در یک لحظه بی‎فایده دیده یا بخواهید یک ریخت و پاشی در زندگی داشته باشید که این تمامی برنامه پس‎انداز شما را به خطر می‎اندازد. گاهی ثروت‎مند شدن یک انتظار دوردست است اما تصمیم‎گیری شما باید از انتظارات و سختی‎هایتان، مصمم‎تر باشد. گاهی سختی‎های کوتاه مدت، اهداف بلند‎مدت ما را به هم می‎ریزد و باید از وجود این تله، آگاه باشید.

به دوستان و ارتباط نیاز دارید

 در مورد قبل ذکر کردیم که تلاشِ میلیونر شدن می‎تواند زندگی اجتماعی شما را محدود کند اما به هر حال در این مسیر، به دوستان، همکاران و آشنایان نیاز خواهید داشت. اطرافیانی که شما را درک کنند، شما را دوست بدارند و بتوانند در این مسیر کمکی کنند. در زمان سختی، هیچ چیز بهتر از یک آشنا برای دلداری و انگیزه دادن و هیچ چیز مانند یک همکار برای کمک کردن نیست.

دوستانی باشید که بتوانید در این مسیر از یک‎دیگر یاد بگیرید و به هم انگیزه دهید.

برخی از این نکات ممکن است دلسردکننده باشد. اما این اطمینان را داشته باشید که تحقق میلیونر شدن به ارتباط، پایبندی، تلاش، ریزبینی و ورودی درآمد چندجانبه نیاز دارد. تمرکز خود را به جای هدف، بر مسیر بگذارید. ممکن است در نهایت به هدف خود نرسید! و این خطای شما نباشد. اما می‎دانید که کار درست را انجام داده‎اید. اما خبر خوش این که در بیشتر مواقع تلاش هدفمند، می‎تواند شما را به هر قله‎ای برساند.

برچسب ها

eheydari

نویسنده و کارشناس تولید محتوا، علاقه‎مند به کسب‎وکار اینترنتی، بازاریابی و کمک به کارآفرینان ایرانی برای توسعه وب فارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن