کسب و کارموفقیت
موضوعات داغ

چرا هیچ کاری را انجام نمیدهیم؟

دلیل اینکه کاری را انجام نمیدهیم !

چرا هیچ کاری را انجام نمیدهیم؟ یا به عبارتی به خودمون میگیم چرا هر موقع تصمیم میگیرم که یک کاریو انجام بدم اما به عمل که میرسه از اون سرد میشیم یا اصلا پیگیرش نمیشیم، البته بعضی از موارد که شما کاری را انجام نمیدین که به صلاح شما هست که این مسئله با مطلب مورد نظر ما فرق داره که اون مورد قطعا به نفع شماست.

دلیل اینکه کاری را انجام نمیدهیم !

در بسیاری از موارد میتونم بگم به طرز فکر شما و نحوه نگرش شما نسبت به اون کار بستگی داره حالا چطور؟ بزارید اینطور بهتون بگم که به چندین کاری که تصمیم داشتید انجام بدید فکر کنید ! درسته ، در بسیاری موارد بعد از گذشتن چند روز موضوع یا نوع کسب و کار شما عوض میشد و کار دیگه ای انجام میدید. خب این دلیل های خاص خودش رو داره ، یا شما به قدر کافی عاشق کارتون نیستید یا بنا به دلایل احساسی و عدم خود باوری نمیتونید در اون کار دوام بیارید.

ببینید به نظر من شما برای انجام کاری باید واقعا عاشق اون کار باشید ! درسته واقعا باید از عمق وجودتون عاشق اون کار باشید ، برای مثال خود من که الان این مطلب رو براتون مینویسم عاشق این هستم که به شما و کسانی که این مطلب و نوشته های من رو دنبال میکنم کمک کنم پس هیچ وقت احساس خستگی نمیکنم یا میتونم بگم برعکس باعث شادابی من هم میشه و خوشحال هستم.

به این گفته توجه کنید تا متوجه منظور من بشید : (( اگر دلیلی برای عشق ورزیدن به یک کاری را در این دنیا ندارید بهتر است زنده نباشید ))

در کل انسان ها با عشق و علاقه زندگی میکنند و حتما نباید عشق رو به رابطه های احساسی مختصر کرد و باید در کار و تلاش هم با هم ترکیب بشن.

 

بعد از مدتی از کار خسته میشم !

این مورد آنقدری زجر آور هست و متاسفانه و واقعا متاسفانه رایج هست که اصلا نگو و نپرس ! و این عزیزانی که این جمله رو میگن بهانه های مختلفی از جمله این که وقت انجامش رو ندارم ، نه این کار بدرد نمیخوره ، این مورد اشباه شده یا از این قبیل کلمه ها رو همیشه و در همه حالت میگن .

خطاب به این دوستان بگم که شما فقط دارید خودتون رو توجیه میکنید و گول میزنید و این مواردی که در ذهن شما رد و بدل میشه اصلا ربطی به این موضوع نداره که من این موارد رو در مقاله های بعدی خودم که میزرام به صورت واضح توضیح میدم.

چرا هیچ کاری را انجام نمیدهیم؟

یکی از مواردی که به گفتن این جمله ها موجب میشه گوش کردن به افراد منفی و بی هدف هست که فقط از کار های شما نقد میکنند و بدون اینکه با دید باز به تجزیه تحلیل کسب و کار شما بپردازن اون رو مورد هدف میگیرن و انتقاد میکنند. شما باید از این افراد دوری کنید و فقط حرف های کسانی رو گوش بدید که میدونید در اون کسب و کار شما سابقه داشتند و حداقل هم سطح شما یا در سطح بالاتری هستند.

اما باز هم این مورد یک نکته ای داره که اگر واقعا میخواهید در اون کسب و کار موفق بشید نباید از جمله های منفی برای مثال : نمیشه ، نمیتونم ، امکان نداره . استفاده کنید ، بلکه باید به خودتون یا کسانی که ازشون مشاوره میگیرید بگید من چطور میتونم این کار رو انجام بدم ؟ ، اینجا هست که مغز شما به دنبال حل مسئله و گرفتن جواب های خودش به تلاش میوفته و شما رو به سمت موفقیت میبره.

 

در انتها باید بگم که لازمه همین الان نسبت به تغییر خودتون و نحوه تفکر در کسب و کارتون بازنگری کنید و اگر وقعال عاشق آن هستید به دنبال حل مسائل اون کسب و کار برین نه این که سرد بشید و رها کنید. امیدوارم با این مطلب کمکی به شما کرده باشم.

مطالب بیشتری در این حوزه براتون قرار میدم. همراه باشید!

 

ممنونم ، علیرضا میرزابگی

 

برچسب ها

علیرضا میرزابگی

عليرضا ميرزابگي هستم ، كارشناسي رشته فناوري اطلاعات ، علاقه شديد به كار آفريني و كسب و كار و توسعه فناوري دارم و دوست دارم اطلاعات و تجربياتم خودم رو در بين شما دوستان نيز در اشتراك بزارم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن