آموزش مالیکسب و کار

3 تا از بهترین راه های افزایش فروش

راه های افزایش فروش

3 تا از بهترین راه های افزایش فروش

 

برای افزایش فروش سه راه پیش رو داریم:

1) افزایش تعداد موارد فروش فردی
2) افزایش حجم فروش به ھر مشتری
3) افزایش تعداد دفعات فروش به ھر مشتری.

 

3 تا از بهترین راه های افزایش فروش

 

مدل فروش قدیمی 4 بخش داشت:

1 (ابراز صمیمیت (تحویل گرفتن مشتری)،
2 (صلاحیت دادن به مشتری (شما چقدر پول دارید یا چقدر می خواھید ھزینه کنید)
3 (سخنرانی برای مشتری(معرفی کالا)
4 (نھایی سازی فروش(کالا را بخر، مشتری!)

 

اما مدل جدید فروش برعکس شده است. توصیه می شود 40 درصد از وقت خود را بگذارید برای ابراز صمیمیت و جلب اعتماد مشتری، 30 درصد از وقت را به شناسایی نیازھای مشتری اختصاص دھید (برای این منظور باید خیلی با دقت به حرفھای مشتری گوش کنید)، 20 درصد از وقت را بگذارید برای معرفی کالا تا نشان دھید این کالا چگونه نیاز مشتری را برطرف می کند و 10 درصد آخر را ھم اختصاص بدھید به نھایی سازی فروش.

3 تا از بهترین راه های افزایش فروش

صحبت مشتری را قطع نکنید، وقتی او حرف می زند یک کلمه ھم نگویید. اگر مکث کنید و با توجه به حرفھایش گوش کنید و سوال ھای مرتبط بپرسید، مشتری این گونه تعبیر می کند که او برای من ارزش قائل است. خوب سوال کنید.

سوال ملایمی مثل: منظورتان چیست؟ به مشتری می فھماند که شما به درک نیاز او علاقمندید.

 

شناخت خود و رقیب

ھرسازمان و کسب و کاری در قلمرو واحدھای وظیفه ای خود، نقاط قوت وضعف دارد .در ھیچ شرکت یا کسب و کاری نقاط قوت وضعف واحدھا یکسان نیست . برای مثال شرکتی به سبب طرح محصول و تولید بسیار عالی است ، در حالی که شرکت دیگر ازنظر شیوه بازاریابی شھرت دارد . اگر نقاط قوت یک شرکت به گونه ای باشد که شرکتھای رقیب نتوانند به راحتی از آن تقلید کنند ، می گویند شرکت مزبور دارای مزیت رقابتی یا شایستگیھای ممتاز است . شرکت باید به گونه ھی عمل کند که بتواند از وجود شایستگیھای ممتاز بھره ببرد . راھبردھا و و سیاستھا به گونه ای تعیین می شوند که نقاط ضعف شرکت به حد اقل ممکن رسیده
وبتوان آنھا را به نقاط قوت تبدیل کرد و شاید با تلاش زیاد بتوان آنھا را به «شایستگی ممتاز » مب ٌدل نمود.لذا گام نخست در افزایش فروش این است که مشخص کنیم : محصول ما چیست ؟ چه خصوصیاتی دارد ؟چه خصوصیات منحصر به فردی دارد ؟ چه قیمتی دارد ؟ چه مقدار توان مالی دارد ؟ چقدر قدرت ریسک دارد ؟ توان نیروی انسانی لازم موجود است یا نه ؟

این اطلاعات را حداقل برای پنج رقیب عمده نیز کسب کنید و با مقایسه آنھا با یکدیگر به بینش لازم برای تصمیم گیری در مورد خصوصیات محصول برسید.

 

3 تا از بهترین راه های افزایش فروش

برچسب ها

علیرضا میرزابگی

عليرضا ميرزابگي هستم ، كارشناسي رشته فناوري اطلاعات ، علاقه شديد به كار آفريني و كسب و كار و توسعه فناوري دارم و دوست دارم اطلاعات و تجربياتم خودم رو در بين شما دوستان نيز در اشتراك بزارم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن