شخصیت پولسازموفقیت

۷ عادتی که افراد ثروتمند هرگز انجام نمی‎دهند

افراد ثروتمند با وجود شخصیت منحصر به فردی که دارند؛ همه‎ی آن‎ها، در چند مشخصه با یک‎دیگر مشابه هستند به طوری که اتفاق نظر بالایی در میان بسیاری از فعالیت‎ها در میان ثروتمندان خودساخته، دیده می‎شود. این افراد به خوبی می‎دانند که اموری که در طول روز انجام می‎دهیم؛ آینده ما را می‎سازد و با فعالیت‎های مضر و منفی که آن‎ها را از پیشرفت باز می‎دارد؛ آشنا هستند. شما نیز برای جلوگیری از اتلاف وقت، انرژی، پول و فرصت‎ها، باید این ۷ عادت بد را از زندگی خود خارج نمایید تا در زمره افراد ثروتمند قرار گیرید.

۷ عادت خارج از زندگی افراد ثروتمند

۱٫ بیش از یک ساعت در روز، تلوزیون نگاه نمی‎کنند

۷ عادتی که افراد ثروتمند هرگز انجام نمی‎دهند

در ایالات متحده، مردم ۵ ساعت در روز را به مشاهده تلوزیون می‎پردازند که این یعنی ۷۷ روز در سال! تصور کنید که چگونه برخی افراد ۷۷ روز از سال خود را از دست می‎دهند و در طول این ۷۷ روز می‎توانستند چه کارهایی انجام دهند. همه ما به چند برنامه تلوزیونی علاقه داریم اما مشاهده تلوزیون برای بیش از ۶۰ دقیقه در روز، تنها اتلاف وقت است. در میان افراد ثروتمند، کمتر کسی پیدا می‎شود که بیش از چند دقیقه در روز را صرف تلوزیون دیدن بکنند. این به معنای ممنوعیت از سرگرم‎شدن نیست اما نمی‎توان زمان خود را در اختیار هر محتوایی قرار داد.

۲٫ آن‎ها با اعتدال پیش‎رفته و از اعتیاد دوری ‎می‎کنند

افراد ثروتمند به خوبی با مرزهای خود آشنا هستند و می‎دانند که امور در چه حدی بیهوده می‎شود. این افراد با ارزش وقت گذاشتن بر هر کاری آشنا هستند. آن‎ها به پیامد انجام یک کار نگاه می‎کنند نه لذت گذرای در حین آن و به خوبی با اولویت‎های خود آشنا هستند. این آگاهی، به خوبی آن‎ها را از اعتیاد و پرداختن به امور بیهود دور کرده و مسیر اعتدال را به آن‎ها نشان می‎دهد.


حتما بخوانید: چگونه کسب و کار مرتبط با مهارت‎ها و علایق خود را شروع کنیم؟

۳٫ آن‎ها تنها بر چیزی هزینه می‎کنند که به پیشرفت‎شان کمک کند

افراد ثروتمند با تفاوت مصرف و سرمایه‎گذاری آشنا هستند. آن‎ها بر توسعه فردی و اهداف خود سرمایه‎گذاری می‎کنند و اگر چیزی به نفع مسیر پیش‎رفت‎شان نباشد؛ از هزینه کردن بر آن، منصرف می‎شوند. این افراد می‎دانند که محصولات ارزان، جزء خرابی، کیفیت پایین و بازدهی کم، چیزی به دنبال نخواهد داشت. از طرفی دیگر، افراد ثروتمند از هزینه کردن برای توسعه شخصیت خود دریغ نمی‏‎کنند، چرا که این رفتار را نه تنها، هزینه‎بر نمی‎بینند؛ بلکه به آن به چشم سرمایه‎گذاری نگاه می‎کنند.

۴٫ آن‎ها بیش از حد غذا نمی‎خورند و مواد غذایی فرآوری‎شده مصرف نمی‎کنند

۷ عادتی که افراد ثروتمند هرگز انجام نمی‎دهند

سلامت و انرژی، اولویت اول برای افراد ثروتمند بیش از زمان و دارایی است. چرا که این انرژی است که توان و بازدهی شما را مشخص می‎کند و این قشر به خوبی می‎دانند که پرخوری چه تاثیر مخربی بر سلامتی می‎گذارند. علاوه بر خوردن پیش از حد، مواد غذایی فرآوری‎شده نیز منبع مفیدی برای تامین مواد موردنیاز بدن نیست و قشر خودساخته مواد طبیعی و غنی را جایگزین این نمونه‎های صنعتی می‎کنند.


مقاله پیشنهادیآموزش افزایش بازديد سایت با ۶ روش ساده


۵٫ افراد ثروتمند دیگران را به خاطر اشتباهات خود، سرزنش نمی‎کنند

به ندرت می‎توان در میان افراد ثروتمند به مواردی برخورد که اشتباهات خود را بر گردن دیگر می‎اندازند. افراد خودساخته با ماهیت مسئولیت و پیامد هر تصمیم یا فعالیت آشنا هستند و می‎دانند که هر شخص مسئول اعمال خویش است. از طرفی دیگر افراد ناموفق کمی پیدا می‎شود که مسئولیت پیامدهای زندگی خود را بر گردن بگیرد. بهتر است به جای هدایت ریشه مشکل از زمین و زمان تا اطرافیان، با مسئولیت‎های خود آشنا شوید تا به توانایی‎هایی درونی خود پی ببرید و آن‎ها را شکوفا کنید.

۶٫ آن‎‎ها غیبت و شایعه‎پراکنی نمی‎کنند

۷ عادتی که افراد ثروتمند هرگز انجام نمی‎دهند

اگر با افراد ثروتمند هم‎گفتگو شوید؛ می‎بینید که این نوع افراد، وقت و نیرویِ خود را صرف پشت کسی صحبت کردن نمی‎کنند. آن‎ها حریم خصوصی و ارزش انسانی هر فرد را محترم می‎شمارند و همکاری را کلید توسعه و پیش‎رفت می‎دانند. در واقع افراد خودساخته به جای پرداختن به نکات منفی دیگر افراد، در ارتباط اجتماعی، به دنیال نکات مفید دیگران برای پیش‎برد یک هدف خاص هستند.

۷٫ آن‎ها نگران اندیشه دیگران درمورد خودشان نیستند

۷ عادتی که افراد ثروتمند هرگز انجام نمی‎دهند

نظر دیگران می‎توان کمک‎کننده و راهنما باشد اما صرف ملاک قرار دادن اندیشه دیگران در مورد شما، کارهای‎تان و باوری که دارید؛ نمی‎تواند میزان خوبی برای سنجیدن باشد. قطعا برای هر موضوعی یک کارشناس و متخصص مرتبط با آن مسئله وجود دارد اما نباید اجازه داد که خانواده، اطرافیان، دوستان و همکاران، سکان‎دار تصمیمات ما باشند. افراد ثروتمند ذهن خود را درگیر بازدارندگی‎های بی‎دلیل اطرافیان نمی‎کنند و با دریافت اطلاعات و راهنمایی‎ها، درنهایت با پردازش این اطلاعات، خود، تصمیم صحیح را می‎گیرند.

برچسب ها

eheydari

نویسنده و کارشناس تولید محتوا، علاقه‎مند به کسب‎وکار اینترنتی، بازاریابی و کمک به کارآفرینان ایرانی برای توسعه وب فارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن